PROMOCJA – FRONTY AKRYLOWE!

PROMOCJA NA FRONTY AKRYLOWE

Mówią, że jeśli coś zmieniać to tylko na lepsze. Wierzymy, że każda zmiana, zwłaszcza ta codzienna przyniesie zadowolenie i poczucie komfortu. Z myślą o tym proponujemy Państwu skorzystanie z naszej nowej PROMOCJI NA FRONTY AKTYLOWE, które cechuje wyjątkowa wytrzymałość, trwałość i estetyka. Serdecznie zapraszamy! 😊

Pianovo meal

Nowości w ofercie Niemann Polska

Styl industrialny, metal w stylu vintage – tak w kilku hasłach można opisać nowe produkty w ofercie Niemann Polska – PIANOVO METAL Used Look oraz PIANOVO METAL Crumble.

Są to płyty pokryte laminatem PET z mikrowarstwą metalu. Dodatkowo w przypadku wariantu PIANOVO METAL Used Look płyty wyglądają na „wysłużone”, co nadaje im charakteru vintage. PIANOVO METAL Crumble natomiast posiada równomierne porysowania, z ciekawą fakturą. W obu wariantach produktu zachowano szlachetny charakter metalu, który dzięki modyfikacjom otrzymał nowe, modne oblicze.

Nowe produkty to odpowiedź na trendy w designie, gdzie niesłabnącą popularnością cieszy się metaliczny połysk i industrialny wygląd.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Jak zbudować taras

Jak zbudować taras drewniany? To proste!

Przede wszystkim, zanim zaczniemy budowę tarasu, należy upewnić się, czy podłoże pod przyszły taras jest twarde i stabilne oraz w zależności od tego, gdzie powstanie konstrukcja, spełniać kilka dodatkowych warunków.

Taras na posadzce betonowej

W przypadku tarasów na podłożu betonowym najlepiej, aby posadzka posiadała minimalny spadek, umożliwiający wodzie swobodnie spływać między legarami. Możemy także zabezpieczyć dodatkowo posadzkę betonową pokrywając ją np. folią w płynie.

Taras na gruncie

Taras na gruncie natomiast wymaga trochę bardziej skomplikowanych zabiegów przygotowawczych, zwłaszcza, gdy grunt jest mało przesiąkliwy lub niewystarczająco stabilny. Istnieje wiele rozwiązań dotyczących wzmocnienia podłoża, jedyne co może Nas w niektórych przypadkach ograniczać to koszt jego utwardzenia.
Legarów nie należy układać bezpośrednio na ziemi. Stosuje się tu kilka rozwiązań. Najpopularniejszymi są bloczki betonowe lub kotwy. Taras należy także zabezpieczyć przed przerastaniem chwastów. Najprostszym sposobem jest ułożenie geowłókniny a następnie wyłożenie żwirem/ kamieniem/ kruszywem.

Układamy legary

Gdy mamy już odpowiednio przygotowane podłoże możemy przystąpić do układania legarów. Jest to bardzo ważny i wymagający dokładności etap budowy, ponieważ odpowiednie wypoziomowanie i ułożenie legarów przyśpieszy układanie desek oraz zapewni bezawaryjne użytkowanie przyszłego tarasu.
Zaleca się, aby używać legarów z tego samego drewna co deski tarasowe. Różne rodzaje drewna mają różne gęstości co sprawia, że inaczej pracują pod wpływem temperatury oraz wilgotności, w efekcie może skutkować to wyrywaniem wkrętów. Legary należy układać na podkładkach z nienasiąkliwego materiału (np. gumowych), które odizolują drewno od posadzki oraz zapewnią wodzie swobodny odpływ.
Trzeba także przymocować je (legary) do podłoża (np. za pomocą kołków lub specjalnych wkrętów), lecz nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza gdy istnieje zagrożenie w postaci uszkodzenia izolacji poziomych. Możemy wówczas zastosować inne rozwiązania usztywniające i zabezpieczające konstrukcję np. budując kratownice z legarów.

Trzeba pamiętać także, iż końcówka każdej deski musi mieć podparcie, dlatego też w miejscu ich łączenia należy zastosować podwójne legarowanie.

WAŻNE! Legary należały zakonserwować przed położeniem desek (por. akapit Konserwacja). Do konserwacji legarów stosujemy takie same środki jak dla desek tarasowych.

Układamy deski tarasowe.

Następnym etapem budowy tarasu jest ułożenie desek na legarach. Należy pamiętać, aby układając deski na legarach zachować odstęp między poszczególnymi deskami minimum 5 milimetrów, bowiem drewno kurczy się podczas gorących dni i pęcznieje podczas deszczowych. Powinniśmy zachować również odstęp między tarasem a ścianą budynku lub innego elementu minimum 10 milimetrów.
Deski do legarów przykręcamy dwoma wkrętami ze stali nierdzewnej (zwykła stal koroduje pozostawiając rdzawe plamy na powierzchni desek), mniej więcej w odległości ok. 20 mm od krawędzi deski oraz 30-50 mm od czoła deski.
Wcześniej w deskach nawierca się otwory pod wkręty, najlepiej specjalnym wiertłem z frezem, aby uniknąć pęknięć i zgniatania drewna główką wkręta.

Konserwacja.

Ostatnim etapem budowy naszego tarasu jest zabezpieczenie go przed czynnikami atmosferycznymi. Na rynku dostępnych jest wiele środków doskonale się do tego nadających. Wybierając olej tarasowy nie warto kierować się ceną, jeśli chcemy się cieszyć naszym tarasem dłużej. W dodatku większość markowych olei jest dużo bardziej wydajna niż ich tańsze odpowiedniki. Samo olejowanie nie jest skomplikowanym zabiegiem i nie wymaga większego wysiłku. Dlatego też jeśli pogoda nam sprzyja nie pada i nie wieje możemy z powodzeniem zrobić to sami.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn